Všechny příspěvky

Re-start č. 6 – Ostrůvek pozitivní deviace
Úžasný blog

Re-start č. 6 – Ostrůvek pozitivní deviace

Já vám nevím, čím to je, ale čím jsem starší, tím jsem nějaká klidnější. Nějak se mi nechce ztrácet energii v hádkách nebo řešit věci, které se týkají především druhých lidí. Opravdu se cíleně snažím žít na ostrůvku pozitivní deviace, usmívat se a nic moc neřešit. Občas ale i mně bouchnou saze. Jako to ráno, co na mě řidič na křižovatce zatroubil.

Račte vstoupit a čtěte více

Re-start č. 5 – Mladý duch a stará duše
Úžasný blog

Re-start č. 5 – Mladý duch a stará duše

Vy pořád mluvíte o starých lidech, řekla mi paní kosmetička. Bylo to v dobách, kdy ženy ještě nemusely chodit po světě s huňatým obočím mezi splihlými vlasy a respirátorem. Ano, je to dávno. Ale od té doby o její poznámce přemýšlím. Bavily jsme se o životě, literatuře, filmech, přátelích. Ano, měla pravdu. Většina těch lidí, které obdivuju, jsou starší než já. Nebo mrtví. No a?

Račte vstoupit a čtěte více

Re-start č. 4 – Už jdu!
Úžasný blog

Re-start č. 4 – Už jdu!

Čas je velmi subjektivní veličina. I když žijeme v dohodě, že je tolik hodin, kolik právě je, co když tomu tak ve skutečnosti není? Při čekání se minuty zdají nekonečné, při práci vám jen frnknou kolem nosu. Je to podobné jako kilo peří a kilo železa. Váží stejně, ale když vám spadnou na nohu, budete mít naprosto rozdílný pocit. Když občas pozoruji svého muže, přísahala bych, že se řídíme stejnými hodinami, ale každý v jiném časoprostoru.

Račte vstoupit a čtěte více

RE-START č. 3 – Jak jsem si zamilovala jaro
Úžasný blog

RE-START č. 3 – Jak jsem si zamilovala jaro

Mým oblíbeným ročním obdobím je podzim. Ta část zvaná Babí léto, kdy je ještě teplo, ale stromy už se barví do zlata a do červena. Mám ráda i podzimní plískanice a mlhy a chůzi ve spadeném listí. Čím víc je ho pod nohama, tím líp. Dny se krátí a všechno se zpomaluje. Podzim je nejbližší mé nostalgické a romantické povaze. Tedy byl. Letos jsem se zamilovala do jara.

Račte vstoupit a čtěte více

RE-START č. 1 - Znovu na cestě k vlastní úžasnosti
Úžasný blog

RE-START č. 1 - Znovu na cestě k vlastní úžasnosti

Mé oblíbené sloveso je vymykati se. Dalo by se říci, s trochou nadsázky, že vymykání je můj životní úděl. A tak po roce stojím znovu před rozhodnutím oživit svůj blog. Restartovat svou úžasnost. Vrátit se k psaní postřehů a úvah, které se vymykají, s nadějí, že aspoň k některé z nich přimyknete. Úžasná Bára je zpět.

Račte vstoupit a čtěte více

Co by udělala Pipi Dlouhá Punčocha?
Úžasný blog

Co by udělala Pipi Dlouhá Punčocha?

Špulku od niti pověšenou na krku jsem jako správná obdivovatelka Pipi nosila už od dětství. Verzi se zlatou nití jsem měla u maturity a na potítku si ji půjčovali i ostatní spolužáci. Svírali jsme ji v ruce a dodávala nám odvahu. Pipi se nikdy nevzdává, ať to vypadá jakkoliv beznadějně. A já se taky vzdávat nehodlám. Nikdy! Proto mám svou kouzelnou špulku pořád mezi šperky a můžete si klidně ťukat na čelo.

Račte vstoupit a čtěte více

Náclav, Něhoslav, Veselko či Bohudata aneb Jak se bude jmenovat?
Úžasný blog

Náclav, Něhoslav, Veselko či Bohudata aneb Jak se bude jmenovat?

Se seriálem Božena vstoupila do našich životů i dávno zapomenutá staročeská jména, jako Kajetán (Tyl) nebo Bolemír (Nebeský), Dobromila (Rettingová), Svatopluk (Presl), Ignác (Thám). Z dob národního obrození známe i Šebastiána (Hněvkovského) či Klimenta (Klicperu). S podobnými jmény se v současnosti setkáváme jen zřídkakdy, ale móda se vždycky obrací do minulosti, aby oprášila a vynesla do popředí něco dávno zapomenutého a udělala z toho nový módní trend.

Račte vstoupit a čtěte více