Všechny příspěvky

Nejlepším sekáčem je vaše skříň
Úžasný blog

Nejlepším sekáčem je vaše skříň

Článek Matouše Hrdiny ze Seznamu, který mi přistál v sobotu ráno v e-mailové schránce, rozhodně stojí nejen za přečtení, ale i za přemýšlení. Titulek dnešního blogu jsem si vypůjčila z jeho textu. Je o tom, že Češi ročně vyhodí 400 milionů kusů oblečení. A že naše představa o ekologickém a šetrném nakupování v second handech je hodně scestná.

Račte vstoupit a čtěte více

Babiznu ve snu viděti
Úžasný blog

Babiznu ve snu viděti

Jsem ve velkém zámeckém sále a tančím sólo. Mým tanečním partnerem je místní pohřebák a provedení tance je víc než nekonvenční. Do rytmu hudby skáčeme z dřepu až ke stropu. Dopadám zlehýnka do pozice žabáka, a pak se vší silou od země odrážím k dalšímu výskoku. Nebolí mě kolena, nepřepadám v dřepu dozadu, prostě jsem jako pérák, který v plesových šatech létá vzduchem k naprostému úžasu ostatních hostů. Vítejte v mých snech.

Račte vstoupit a čtěte více

Mistr a Markétka
Úžasný blog

Mistr a Markétka

Bez knih a bez dobré kávy si neumím svůj život představit. I v dobách, kdy jsem byla doslova zahlcena informacemi, úkoly, povinnostmi a prací bylo těch pár minut s šálkem horké kávy v ruce rituálem, který mě v úprku zastavil. Vrátil do přítomnosti. A pár stránek z oblíbené knihy mě zase dokázalo vmžiku přenést do jiného příběhu v jakékoliv době. Žiju obklopena knihami a stavím si z nich opevnění. V domě i v srdci.

Račte vstoupit a čtěte více

Nedělní rozjímání nad poštovní schránkou
Úžasný blog

Nedělní rozjímání nad poštovní schránkou

Piš, piš, piš nebo tě sní myš! To jsme psávali na zadní stranu dopisní obálky, abychom povzbudili své kamarády k vyšší frekvenci dopisování. Dopisování stálo úsilí, čas, nějakou tu korunu na obálku a papír a taky na poštovní známku. Vyhlížení pošťačky, která se od školy přes cestu vydala přímo k nám, bylo třeba o prázdninách každodenním rituálem. Klapne už konečně kovová schránka v domovních dveřích?

Račte vstoupit a čtěte více

Zítra to roztočíme, drahoušku
Úžasný blog

Zítra to roztočíme, drahoušku

Mám ráda svítání na Nový rok, kdy je před námi celý rok jako čistý, ještě nepopsaný diář, plný možností a potenciálu. Mám ráda nové bloky s prázdnými stránkami, které čekají na svou příležitost zachytit moje myšlenky a rozhodnutí. Mám ráda každý nový den, kdy se rozhodnu k nějaké změně. Který že je to den? Tak to vím úplně přesně. Je to zítra.

Račte vstoupit a čtěte více