Úžasný blog

#92 - #90 U zubaře
Úžasný blog

#92 - #90 U zubaře

Nejvíc inspirace člověk načerpá v běžném životě. Žádná kniha vám nezprostředkuje zážitek tak intenzivně, jako vřeštící kluk metr od vás nebo zarputilí důchodci v čekárně. Mám za sebou fakt těžký týden a na rtu se mi vyrazil opar jako důkaz toho, že můj imunitní i nervový systém jsou testovány na hranici možností. Když na mě někdo promluví ve ztichlém domě, vyskočím metr vysoko. Raději to nezkoušejte. Můj jekot by vás mohl zabít.

Račte vstoupit a čtěte více

#93 Selektivní paměť
Úžasný blog

#93 Selektivní paměť

Vyběhla jsem do města něco koupit nebo možná něco někde vyřídit, ale zpátky jsem se vrátila s nenakoupenou a nepořízenou. Prostě jsem si nevzpomněla, proč a kam jsem vlastně šla. Po cestě zpátky jsem potkala svou kamarádku Dášu a vzpomněla jsem si prakticky na všechno, co jsme zažily v 80. letech. Dáša má pořád stejně kouzelný úsměv a já mám asi stáří. Možná začnu vyprávět i příběhy z vojny, na které jsem nebyla. Buďte, prosím, shovívaví.

Račte vstoupit a čtěte více

#94 Větře, větříčku
Úžasný blog

#94 Větře, větříčku

Dnes si v autě asi nebudu pouštět pohádkové broukání Větře, větříčku, protože všude kolem se očekává větříček, který láme stromy, vyvrací vysoké vedení a odnáší střechy. Je pondělí ráno a přesně to, co chcete slyšet, jsou varování, výstrahy a termíny jako extrémní nebezpečí, hurikán, orkán, vichřice a bouře. Hezký začátek nového týdne.

Račte vstoupit a čtěte více

#97 - #95 Místo, kde bych chtěla žít
Úžasný blog

#97 - #95 Místo, kde bych chtěla žít

Jednou z nejtěžších věcí na pravidelném psaní blogu je hledání témat. Rozumějte, ráno se vykulím z postele, udělám si hrnek dobré kávy, protože bez ní nefunguju, a obvykle sedám k počítači. Nemám to předem promyšlené, nebo málokdy. O čem pořád psát, abych vás nenudila? Abych vás neztratila? A tak jsem se přihlásila k odběru každodenních otázek Reného Nekudy pro rozvoj vlastní kreativity. Občas si tady odpovím veřejně. Dnes na otázku, na kterém místě, kde jsem ještě nikdy nebyla, bych chtěla žít?

Račte vstoupit a čtěte více

#101 - #98 Panika!
Úžasný blog

#101 - #98 Panika!

Kdo čekal jubilejní oslavný blog č. #100, nedočkal se. Čekala jsem ho i já, ale prostě opět přišla menší pauzička, do poslední minuty vyplněná něčím jiným. Tak už to v životě bývá, že je občas důležitější žít a konat než psát o tom, co žiju a konám. Každopádně už nejsem u trojčíselných dnů a zachvátila mne panika. Do dne, kdy ze mne má být Úžasná Bára, už zbývá jen 98 dní a nocí.

Račte vstoupit a čtěte více

#108 - #102 Po bále
Úžasný blog

#108 - #102 Po bále

Valašský bál je pohodová, veselá akce krojovaných a jejich přátel a příznivců. Nikdo tam nikoho nesoudí za to, jak vypadá, ani jak tančí, ani s kým, ani kolik toho už vypil. Nikdo se tam nepere. Letitý trénink drží všechny na nohou i v pozdních nočních hodinách. A přesto je tato první sobota v únoru pro naši rodinu už léta něco jako odjištěný granát.

Račte vstoupit a čtěte více

#110 - #109 Humor jako klíč i zámek
Úžasný blog

#110 - #109 Humor jako klíč i zámek

Velmi mě zarmoutilo poznání, že z mých blogů se tak nějak vytratil humor. Když už ho mezi řádky nenajdu ani já, tak tam opravdu není. Smutné. Fakt smutné. Četla jsem nedávno článek v nějakém časopise, a ten byl tak vtipný, že se mi úplně zastesklo po době, kdy jsem bývala vtipná i já. Pinožím se světem s koutky svěšenými a přemítám o svém trápení. Kde je Úžasná Bára?

Račte vstoupit a čtěte více

#111 Intuice
Úžasný blog

#111 Intuice

Sotva se ten závodník postavil na start slavného sjezdu v Kitzbühelu, sevřelo se mi něco v břichu. „Bojím se, že ten chlap spadne,“ zašeptala jsem před televizní obrazovkou. Jel dobře. Jel rychle. A pak spadl. Naštěstí ho chytila bezpečnostní síť a nic se mu nestalo. Ale já jsem se opět přesvědčila, že má intuice funguje. Jsou to takové nevysvětlitelné zlomky předtuchy, které nejdou vyvolat, opakovat ani zastavit. Chvíle, kdy vím, že vím.

Račte vstoupit a čtěte více